Četvrtak, 02 Ožujak 2017 09:28

Rovinj - Trnje 1:3

Napisao

ROVINJ - Susret 7. kola 4. skupine: Rovinj - Trnje 1:3 (15:25, 25:20, 19:25, 18:25).

Dvorana Gimnasium. Gledate-lja: 50. Suci: Domagoj Nissner, Dalibor Tota (oba Rijeka).

ROVINJ: Fatorić, Malusa, Sponza, R. Poropat, Preden, Trani, Šetić, V. Poropat, Pamić (L), Matić (L), Mostahinić, Džeba.

TRNJE: Tomljanović (L), Šmitlehner, Rogić, Zeković, Herceg, Leš, Švigir, Cota, Deranja, Mačvanin.

Rovinjski odbojkaši počeli su porazom doigravanje za ostanak. U prvom susretu 4. skupine proveli su se “k’o bosi po trnju” protiv gostiju iz Zagreba koji do sada imaju osam bodova koje su uzeli isključivo Rovi-nju ove sezone. To je znak da Rovinjcima ne odgovara momčad Trnja. Još jednom su odbojkaši Rovinja odi-grali bez motivacije, pa su dosta jeftino prodali svoju kožu protivniku koji je od početka djelovao raspolože-no i motivirano. Susret igrači Trnja otvaraju dobrom igrom i vodstvom 6:1 i 12:4 što je odmah bio znak da domaćina čeka težak posao ako žele doći do bodova. Ova prednost Trnja unijela je dosta nervoze i proizvela dosta grešaka u igri domaćina koji su srljali iz greške u grešku, dok su gosti uzeli sve što im je Rovinj ponudio. Ipak se mala nada probudila kod igrača Rovinja u dru-gom setu kad su poveli 6:4 na serviranje Mostahinića, ali se gosti nisu predavali već su poravnali na 14:14. Preko Trania, Sponze, Fatorića i Mostahinića uspijeva-ju rovinjski igrači učiniti 3-4 poena razlike i izjednačiti u setovima. Na serviranje Vita Poropata domaćin je u trećem setu poveo 3:1, ali su s druge strane odgovorili Herceg, Šmitlehner i Zeković i time preokrenuli rezul-tat u svoju korist, 12:7. U redovima Rovinja je ponovo bilo dosta nervoze, pa je uslijedila nova serija pogre-šaka što su gosti znalački kaznili i još jednom uzeli sve što im je bilo ponuđeno. U posljednjem setu igrači Rovinja smogli su snagu za vodstvo 12:8, ali su gosti uspjeli poravnati na 16:16 i igru okrenuti na svoj mlin za konačnu pobjedu.