Utorak, 07 Veljača 2017 10:43

Rovinj - Brod 3:1

Napisao

ROVINJ - Susret 12. kola Prve lige odbojkaša: Rovinj - Brod 3:1 (25:22, 25:11, 13:25, 25:18).

Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 70. Suci: Milan Rajkovi (Rijeka), Miroslav Adrijani (Funtana).

ROVINJ: Fatorić, Janko, Sponza, R. Poropat, Preden, Butković, Šetić, V. Poropat, Pamić (L), Matić (L),

Mostahinić, Deba.

BROD: Damjani, Cibi, Vojak, Popovi, Martinovi, Mandura, Avdgejev, Damjani, Amšamovi, Dori (L).

Već dugo rovinjski odbojkaši nisu prikazali ovako dobru igru ton kojoj je davao Ivan Deba, novo

pojačanje Rovinja. Deba je upravo protiv svoga bivšeg kluba pomogao Rovinjcima da slave u derbiju

začelja i osvoje tri važna boda. Domaći su se u prvom setu odvojili preko Sponze koji je nanizao nekoliko dragocjenih poena za vodstvo 22:18. Potom Rovinj servisima mladog Tonija Šetića i poenima kapetana Vita Poropata dolazi do seta. Nastavlja domaćin dobrim prijemom i još boljim blokom i u drugom setu, pa na semaforu svijetli 17:8. Oštrim servama V. Poropata i poenima Debe ubrzo zaključuju i drugi set u svoju korist. Nakon toga su Rovinjci malo podcijenili goste koji su u treem setu znali iskoristiti sve ponuđeno i smanjili na 2:1. Nakon ovoga se igrači trenera Klaudia Poropata očito malo prestrašili da se ne ponovi susret iz Slavonskog Broda kad su vodili 2:0 i izgubili utakmicu, pa su u četvrtom setu poenima Predena i Debe Rovinj poveli 9:5 i tu prednost držali do kraja. - Odigrali smo jednu dobru utakmicu u kojoj smo se držali dogovora.

Ovi bodovi protiv Broda nam znače dvostruko za doigravanje - rekao je jedan od najboljih u domaćim redovima, Gianluca Sponza. - Igrali smo povezano prijem - napad i u tome smo u potpunosti uspjeli. Nedostajao nam je Paolo Trani, ali smo se u pravo vrijeme pojačali Ivanom Debom koji je osvježio našu igru. Za gubitak trećeg seta sami smo krivi, ali na kraju moramo biti zadovoljni pobjedom protiv izravnih konkurenata u borbi za ostanak - zaključio je Sponza.