Četvrtak, 08 Prosinac 2016 10:32

OK ROVINJ - KITRO VARAŽDIN 2:3

Napisao

ROVINJ - Utakmica 8. kola Prve lige odbojkaša - 2. jakosne skupine: Rovinj - Kitro Varadin 2:3 (26:24, 17:25, 17:25, 27:25, 10:15).

Dvorana Gimnasaium. Gledatelja: 50. Suci: Rajkovi (Rijeka) i Miškulin (Sv. Lovre).

ROVINJ: Iveti, Fatori, Janko, Sponza, Preden, Trani, Šeti, Poropat, Pami (L), Mati (L), Mostahini, Butkovi.

KITRO VARAŽDIN: Cerkveni, Somoi, Stani, Juren, Trupkovi, ilaš, Sili, Rogina, Neviala (L), ganec, Joši, Mikloši (L).

Rovinjski odbojkaši bili su na pragu da vodećoj ekipi prvenstva koja ima sedam uzastopnih pobjeda uzvrate za poraz 2:3 u prvom kolu u Varaždinu. Bez kapetana Hrelje i Kuhara igrači trenera Klaudija Poropata susret su započeli dobro i motivirano, poveli 4:2 i preko razigranog Tranija, Šetića i Fatoria vodili 18:15. Ipak se igrači Varaždina nisu predavali, poravnali su na 20:20, no set su ipak osvojili Rovinjci. U nastavku susreta visoki i vrsti gosti preuzeli su igru u svoje ruke, dok su igrači Rovinja išli iz greške u grešku i dozvolili protivniku da preokrene rezultat. U drugom i trećem setu igra Rovinjaca bila je rastrgana, a u četvrtom, kad se već mislilo da e gosti riješiti susret jer su vodili 12:9, nastupilo je buđenje domaćina i poravnanje ukupnog rezultata. Presudna je bila, pri rezultatu 23:24, promjena servera, umjesto Fatorića na crtu je stao Danijel Janko i donio poravnanje. U ruletu petog seta igrači Rovinja izdržali su do 5:5, tada im je pala koncentracija, pa gosti ine seriju od pet poena i nakon dva sata odnose pobjedu. Ipak, ovo je dragocjen bod protiv neporaženih.