Srijeda, 02 Studeni 2016 11:40

OK KITRO VARAŽDIN - OK ROVINJ 3:2

Napisao
Odbojkaši Varaždina slave pobjedu Odbojkaši Varaždina slave pobjedu Foto: Krešimir Đurić

Susret 1. kola Prve lige odbojkaša: Varaždin - Rovinj 3:2 (25:12, 25:18, 23:25, 22:25, 15:4).

Gradska dvorana na Dravi. Gledatelja: 120. Suci: Dominik Raca, Iskra Zidanić-Orlović (oboje Zagreb).

VARAŽDIN: Crkvančić, Curkalj, Juren, Trupković, ilas, Silić, Simui, Gomeri, Mikašić, Zganec, Josić,

Neviala.

ROVINJ: Kuhar, V. Poropat, Sponza, Mostahinić, Fatorić, Trani, R. Poropat, Preden, Maluza, Pamić,

Šetić, Ivetić.

Rovinjski odbojkaši ispustili pobjedu na gostovanju u Varaždinu, prvoj utakmici novog prvoligaškog

prvenstva. Uspjeli su igraći trenera Klaudija Poropata anulirati 2:0 vodstvo domaćina, ali potom više

nisu imali snage u petom setu, pa su se mladi rovinjski igraći iz Varaždina vratili s bodom. Nakon

napornog puta igraći Rovinja u susret su ušli dosta sramežljivo te uspjeli uknjižiti 12 skromnih poena.

Bolje je za goste bilo u drugom setu, ali ono pravo uslijedilo je u iduća dva. Sponza, Mostahinić, Kuhar

i Vito Poropat su se razmahali i ubrzo je Rovinj izjednačio na 2:2. Dalje nije moglo, no igrajući bez

libera Peršića i kapetana Hrelje sami su sebe uvjerili da mogu ućiniti i više ove sezone.