Umag II - Rovinj 25:26

Napisao: - Datum objave: Ponedjeljak, 27 Ožujak 2017 13:50

UMAG - Utakmica 9. kola: Umag II - Rovinj 25:26 (18:12). Dvorana OŠ Marije i Line. Gledatelja 100. Suci: Abramović i Štefančić (oba Rijeka).

UMAG II: Blašković, I.

Pratljačić, Selar 4, M. Prat-ljačić, Bardić, Čančar 6, Šito 6, Bunić 3, Matković 1, Posa-vac, Nushi 8 (2), Popović 2.

ROVINJ: Peruško, E. Bilić, Šimetić 2 (1), Vidaković 9, Pokrivka 3, Katavić 4, Ferra-ra 5, Mihovilović 3, V. Bilić, Đuričić, Vodopija.

Sedmerci: Umag II 2 (2), Rovinj 2 (1). Isključenja: Umag II 6, Rovinj 14 minuta.

Poslije boravka na čelu prvenstvene ljestvice do uz-vrata u novom derbiju, prvi je u Rovinju završio neod-lučeno, mlade su Umažan-ke na svom parketu poraže-ne od iskusnijih gošći. Bila je to prava “bitka” za bodove.

Dobru igru su tijekom pr-vih dvadesetak minuta “žu-to-plave” okrunile solidnom prednošću, što je dočaravao i semafor - 7:3, 9:6, 10:7. Me-đutim, otad (19’) nastoja-nja da zadrže takav odmak Umažanke nisu uspijeva-le ostvariti. Kao da su ih su-parnice “ugasile” odličnom igrom u obrani, čemu je svoj

obol dala i vratarka Sendy Peruško. Gošće ostvaruju nevjerojatan preokret u 11 preostalih minuta prvog di-jela susreta. Dale su više go-lova nego dotad, te serijom 8:3 trasirale put k uspjehu.

U tom dijelu utakmice ista-knule su se Chiara Ferrara i Taya Katavić koje su umaš-koj obrani zadavale najvi-še problema. S druge strane nešto slabiji učinak imale su Nikolina Nushi, Adna Šito i

Valentina Čančar, što je go-šćama donijelo dva gola prednosti za drugu dionicu dvoboja.

Ponajprije zahvaljujući učinkovitosti odlične Da-niele Vidaković u nastavku koja je osam puta poenti-rala iz igre gošće su stigle do pobjede. Pored serije 3:0 i povratka vodstvu (16:15) domaćih igračica, s počet-ka nastavka, sve ostalo je bilo u znaku gošći, odno-

sno Vidakovićeve “simul-tanke” s umaškom obra-nom.

Rezultati 9. kola: Liburnija Opatija - Liburnija Matulji 25:33, Umag II - Rovinj 25:26, Pore_ - Ogulin 18:21, Pa-zin - Arena II 21:25.

Rovinj 9 8 1 0 276:210 17 Umag II  9 7 1 1 314:206 15 Poreč 9 5 0 4 256:227 10 Liburnija M.  9 4 1 4 226:227 9 Ogulin 9 4 0 5 197:244 8 Pazin 9 3 1 5 200:218 7 Liburnija O.  9 2 0 7 217:270 4 Arena II  9 1 0 8 190:274 2