Napisao: - Datum objave: Utorak, 04 Travanj 2017 13:48

ROVINJ - Rovinj - Libur-nija Opatija 36:22 (14:13).

Dvorana Valbruna. Gleda-telja: 80. Suci: Pešutić, To-maš (oba Rijeka).

ROVINJ: Vodopija 1 (1), Šimetić 7 (2), Vidaković 4, Pokrivka 6, Katavić 2, Ferra-ra 6, Radovan, Peruško, Mi-hovilović 6 (2), V. Bilić 4, E.

Bilić.

LIBURNIJA OPATIJA:

Perić, Mišković, Gušćić 2, Margeta 6 (3), Lazarin, Gri-vičić 2, Jergović, Kezele 2, Krstačić 4 (1), Lukić, Mata-sović 2, Memeti 1, Ožanić 2, Tomulić 1.

Sedmerci: Rovinj 8 (5), Li-burnija Opatija 6 (4). Isklju-čenja: Rovinj 2, Liburnija Opatija 4 minute.

Vodeća ekipa Rovinja na-stavlja pobjednički niz ovog proljeća. Samo u prvom di-jelu gošće iz Opatije bile su ravnopravni protivnik pa je domaćin tek s golom pred-nosti otišao na odmor. U pr-vim minutama susreta gošće su povele 4:2 preko Grivičić, Kezele i Ožanić, nakon čega se bude Rovinjke i preko Ši-metić, Ferrare i Pokrivka us-pijevaju preokrenuti rezultat.

Tek su u nastavku dobrom i čvrstom obranom na čelu

s vratarkom Sendy Peruško igračice Rovinja osigurale po-bjedu. S više žara krenule su Valentina Bilić, Chiara Ferra-ra i brza Iva Pokrivka, pa Ro-vinjke sredinom drugog dije-la golovima iskusne Daniele Vidaković imaju vodstvo od 25:15. U dosta mirnoj uta-kmici igračice trenera Edina Radovića opravdale su ulogu favorita.