Split - Rovinj 3:1

Napisao: - Datum objave: Srijeda, 01 Veljača 2017 10:03

ODBOJKA: PRVA LIGA (M) Split - Rovinj 3:1 SPLIT - Susret 11. kola Prve lige odbojkaša: Split . Rovinj

3:1 (25:14, 18:25, 25:18, 26:24).

Dvorana SC Poljud. Gledatelja: 100. Suci: Špadina i Bujas (oba Šibenik).

SPLIT: Talijan, Grnje, Ćosić, Reljan, Gudelj, Skočić, Zelić, Marić, Karaula, Mar. Šimac, Blaević, Mat. Šimac.

ROVINJ: Ivetić, Fatorić, Janko, Sponza, Preden, Trani, Šetić, V. Poropat, R. Poropat, Matić (L), Mostahinić, Butković.

Nakon sat i pol dobre i zanimljive igre igrači Splita su se revanširali Rovinjcima za poraz u četvrtom kolu. Malo je nedostajalo da igrači trenera Klaudija Poropata izbore peti set. Poveli su Splićani 10:5 i 19:11 te dosta lako osvojili prvi set protiv Rovinjaca u čijim se nogama još “osjećao put”. Ipak, u drugom setu sasvim druga slika na terenu. Igrači Rovinja su se oslobodili pritiska i preko Tranija, Šetića i Sponze poveli 6:3 i 14:7. U tim je trenucima sve u redovima gostiju funkcioniralo besprijekorno i ubrzo je bilo 1:1. Dobro je Rovinj krenuo i u treći set, poveo 4:3, ali su Splićani preko Skočića, Čosića i braće Šimac poveli 9:7 i više nisu ispustili prednost do kraja seta. Posljednji set protekao je u izjednačenoj igri (19:18). Potom domaćin koristi nekoliko pogrešaka u redovima Rovinja za vodstvo 22:18 i kad je izgledalo da je sve gotovo, Rovinjci su se trgnuli i izjednačili na 24:24. No, potom se sreća osmjehnula Splitu koji je osvojio sva tri boda. Rovinju sad predstoje dva uzastopna domaća ogleda, protiv posljednjeg Broda i pretposljednjeg Trnja, u kojima mora tražiti nove bodove.