Napisao: - Datum objave: Utorak, 24 Siječanj 2017 07:13

Rovinj - Kraljevica 88:75 (25:32, 23:22, 22:8, 18:13)
Gledatelja: 50.

Suci: Koraca (Poreč), Ivković (Pula), Barić (Novigrad).

ROVINJ: Banko 22, Honović 31, Jelača 7, Ključević, Komadina 2, Lončarević 2, Matošević 8, Šturman 2, Zečević 3, Ðerman 11.

KRALJEVICA: Ažić 10, Brleti, Karabaić 8, Konjević 19, Mandić, Nuić 10, Orešković 6, Paštar 2, Protega 20, Protić.

U derbiju začelja košarkaši trenera Zlatka Orbanića došli su do svoje druge pobjede ove sezone, iako početak nije najavljivao takav rasplet. Gosti su bolje otvorili susret preko Protege i Konjeviča i prvu su dionicu završili sa sedam poena viška.

U drugoj četvrtini igrači Rovinja su se trgnuli, preuzeli igru i polako sustizali razliku. Preokret je uslijedio u trećoj četvrtini u kojoj su Rovinjci odigrali odličnu obranu, dok su u napadu Ivan Banko i Damjan Honović “punili” koš gostiju.

Rezultati 13. kola: Crikvenica - Šanac 79:77, Kastav - Zamet 59:68, Rovinj - Kraljevica 88:75, Pula 1981 - Stoja 100:65, Labin - Ghia Staff (srijeda), Jadranka - Istrauni (22. siječnja); zaostali susret 12. kola: Istrauni - Crikvenica 89:86.

Karlovac 13 11 2 1154:907 24
Crikvenica 13 9 4 1160:972 22
Pula 1981 13 8 5 1129:958 21
Istrauni 12 8 4 1115:1012 20
Labin 12 8 4 935:842 20
Kastav 13 7 6 983:982 20
Ghia Staff 11 8 3 962:928 19
Stoja 13 5 8 1004:1022 18