ORIJENT 1919 - ROVINJ 1:2

Napisao: - Datum objave: Nedjelja, 13 Ožujak 2016 13:19

Međužupanijska liga NS Rijeka - 18. kolo / ORIJENT - ROVINJ 1:2

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka). Gledatelja 200 Strijelci: 0:1 Šestan (16-ag) 0:2 Matošević (18) 1:2 Baljak (57) Žuti kartoni: Pamić, Ćosić, Perković (Rovinj) Crveni kartoni: Hasanbegović (62 - prekršaj nad igračem u prilici za pogodak), Conte (80 - udaranje suparnika)

ORIJENT: Šestan, Andrić (46 Sertić), Conte, Radoslović (71 Basara), Omerović, Barišić, Baljak, Babić (46 Kovačić), Mikulić, Prtenjača, M. Petrović ROVINJ: Peruško, Cvijetić, Sošić (33 Hasanbegović), Maružin (90 Tanushi), Perković, Špiranac, Tanković, Pamić, Marinović, Matošević (67 Ćosić), Funčić

Dominik Šestan dugo će pamtiti prvu utakmicu Orijenta na obnovljenom travnjaku. Povratak Orijenta 1919 na Krimeju umjesto fešte pretvorio se žalopojku zbog pogrešaka vratara Šestana. Sve je bilo gotovo za samo dvije minute.

Dok se pogrešno istrčavanje u 18. minuti donekle može svrstati u iznuđene vratarske pogreške, Šestanov autogol u 16. minuti spada u nogometne bizarnosti.

Vratar Orijenta izašao je ulijevo na peterac da bi nogom primio lagano upućenu loptu, naizgled rutinska reakcija završila je neočekivanom tehničkom pogreškom i autogolom koji će se dugo prepričavati. Uzalud je Šestan uklizavanjem pokušao dostići loptu, koja je prešla gol-crtu na opće iznenađenje...

Trebalo je stizati ničim izazvan zaostatak od dva pogotka bez Sanjina Grbca. Unatoč naglašeno nesigurnoj igri u zadnjoj liniji obrane, momčad Orijenta pokušavala je kroz pritisak anulirati prednost gostiju.

Stvorili su domaćini dvije, tri izgledne pozicije za pogodak, najveću priliku propustio je realizitati Mikulić. U 39. minuti Pretnjača je glavom idealno proigrao Mikulića ispred kojega je stajao samo vratar Peruško, kada je napadač Orijenta glavom s dva metra loptu poslao ravno u ruke vrataru Rovinja.

U prvom dijelu igrači Rovinja u nekoliko kontinuiranih napada pokazali su naznake momčadi koja teži nadigravanju. U drugom dijelu utakmice gosti su branili i obranili prednost iz prvoga dijela.

Nakon odmora u vrhu napada Orijenta stajao je iskusni Sertić, što je značilo da će početi ubacivanja na visokog napadača. Stvorio je Orijent nekoliko (polu)prilika, ublažio poraz Baljkovim pogotkom u 57. minuti, dvadesetak minuta s igračem više pokušavao izbjeći poraz u prvoj utakmicu na Krimeji, ali nije išlo.

Od 62. minute Orijent je igrao s igračem više, Hasanbegović je isključen nakon prekršaja nad Pretenjačom. Prenervozni su bili igrači Orijenta da bi iskoristili prednost!

U 80. minuti Conte je zbog udaranja protivničkog igrača dobio crveni karton i umnogome olakšao posao gostima.