ROVINJSKE ODBOJKAŠICE U PLAY OFFU PROTIV POREČA Slavile nakon sat vremena igre

Napisao: - Datum objave: Subota, 12 Ožujak 2016 20:38

Rockwool Rovinj - Dubrovnik 3:0 (25:8, 25:20, 25:21)

ROVINJ - Susret 12. kola 2. skupine Prve A lige: Rockwool Rovinj - Dubrovnik 3:0 (25:8, 25:20, 25:21). Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 120. Suci: Dajana Miškulin (Sveti Lovreč), Zoran Relić (Rovinj).

ROCKWOOL ROVINJ: Cvitić, Selimović, Terlević, Ćosić, Radunić, Rupčić, Chrizmanich, Kos, Ćopić, Černjeka, Todorović(L), Udovičić. DUBROVNIK: Dežulović, Kalauz, Radić, Marušić, Curić, Marinović, Leto (L), Štaka, Škare, Matuško.

Rutinskom igrom rovinjske su odbojkašice za samo sat vremena odradile posljednji susret 2. skupine i s očekivano uvjerljivom pobjedom ispratile ekipu Dubrovnika koja napušta ovaj rang natjecanja. Osvajanjem drugog mjesta u grupi igračice Rovinja, s novim imenom Rockwool, u doigravanje za prvaka idu na ekipu Poreča.

Već na početku susreta je postava Cvitić, Selimović, Ćosić, Radunić, Ćopić, Černjeka s liberom Todorović povela 8:2 i 17:5 i do kraja su seta skromne gošće uspijele osvojiti svega osam poena Ipak već u drugom su se setu gošće trgnule i bile ravnopravne domaćim igračicama sve do rezultata 7:7 kad domaćin preko Rupčić dolazi do tri poena prednosti. Igračice Dubrovnika su još malo držale priključak, a onda su preko Terlević, Selimović i Černjeka Rovinjke serijom od pet poena povele s 2:0 u setovima. U posljednji set trener Samuel Benussi ide s izmijenjenom postavom koja otvara vodstvom5:2, nakon čega gošće preko Marinović, Dežulić i Štake uspijevaju izjednačiti na 15:15. Slijedi novi bijeg Rovinjki na 21:16 i ubrzo pobjeda u tri seta.

Prvi susret četvrtfinala play offa odbojkašice Rockwool Rovinja igraju u Poreču iduće subote.