Ponedjeljak, 15 Veljača 2016 14:15

Odbojkašice Rovinja poražene u pet setova

Napisao/la

Nakon dva sata dobre i neizvjesne igre u Gimnasiumu derbi susret 2. skupine Prve A lige odbojkašica pripao je gošćama iz Nove Gradiške. Odlično su Rovinjke otvorile susret, vodile s 1:0 i 2:1 u setovima, ali su se na kraju ipak morale zadovoljiti samo bodom pred svojim navijačima u prvom susretu 2. skupine.

Susret je započeo izjednačenom igrom, ritmom poen za poen do 8:8, nakon čega gošće preko visoke Glasnović, Čeliković, Papac i Blum uspijevaju na tehnički time out otići sa četiri poena prednosti (12:16). Igračice Rovinja, iako nisu pružile dobru igru, uspijevaju na serviranje Radunić i poenima Terlević i Černjeka doći do poravnanja 16:16 i potom preko Nelli Ćopić povesti 22:18. Gošće uzvraćaju i poravnavaju na 22:22 i 25:25, a onda domaća kapetanica Cvitić donosi Rovinju prvi set. Odbojkašice Nove Gradiške poenima Glasnović vode s 8:6 u drugom setu i potom preko Blum i as poenom Mijić odlaze na pet poena razlike i ubrzo zjednačuju na 1:1. U trećem setu domaće igračice, uz podršku svojih navijača, pokazuju svoje pravo lice i brzo dolaze do uvjerljivog 20:12 vodstva u režiji Cvitić i Terlević, za 2:1. Kad se već mislilo da su igračice Rovinja na dobrom putu prema pobjedi, uslijedile su nove pogreške na prijemu i bloku.

Čvrstom igrom, nakon 13:13, igračice Nove Gradiške uspijevaju slomiti otpor Rovinjki za poravnanje na 2:2. Peti set bolje otvaraju gošće vodstvom 3:0 i kod rezultata 7:8 trener gošći Runjas dobiva žuti, a Glasnović crveni karton zbog prigovora sucima, ali to ih nije omelo da dođu do pobjede i dva vrijedna boda. - Imali smo utakmicu u svojim rukama, nakon čega smo napravili nekoliko pogrešaka i gošće su znale iskoristiti ponuđeno da dva puta preokrenu rezultat i na kraju stignu do pobjede - rekao je pomoćni trener Boris Debeljuh. - Iako je Nelli Ćopić odskakala dobrom igrom u našim redovima, pokazali smo nesigurnost na prijemu i slabu igru na mreži, pa je protivnik na kraju zasluženo slavio. Moramo žaliti za izgubljenim bodovima, ali predstoje nam sada dva uzastopna gostovanja u Dubrovniku i Vinkovcima i vjerujem da i mi možemo nekog iznenaditi u ovom drugom dijelu sezone.

ROVINJ - Susret 7. kola 2. skupine: ŽOK Rovinj - Nova Gradiška 2:3 (28:26, 19:25, 25:14, 20:25, 13:15).
Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 200. Suci: Tajana Kramar Šindl, Ivan Mikulić (oboje Zagreb).

ŽOK ROVINJ : Cvitić, Selimović, Terlević, Ćosić, Radunić, Chrizmanich, Kos, Ćopić, Černjeka,
Todorović (L), Udovičić.

NOVA GRADIŠKA: Tomašević, Katinić, Papac, Zirdum, Banović, Mijić, Valentić (L), Glasnović, Dautović,