R0VINJ - RUDAR 4:1

Napisao: - Datum objave: Nedjelja, 31 Siječanj 2016 20:27

ROVINJ - Igralište Valbruna III, gledatelja 50, sudac Marin Živolić (Rovinj) Strijelci 1:0 (58') Maružin, 2:0 Funčić (61'), 2:1 Macan (68'), 3:1 Đonlić (75') 4:1 Cvijetić (82' - 11 m)

Rovinj: Denić,Budicin,Marinović, Hasanbegović, Pamić, Cvijetić, Maružin, Tanković, Matošević, Mataja, Funčić (još su igrali: Dar.Kazalac, Perković, Stojanov, Belli, Ćosić, Đonlić.

Rudar: Radočaj, (Blažina), Jajčević, Licul (Božičević), Načinović, Knapić, Matulja, (Lazarić), Ivanović, Škopac, Ćudić, Mehić, Macan.

Nakon dva poraza u pripremnom razdoblju, rovinjski su nogometaši dobrom igrom dočekali i uvjerljivu pobjedu protiv Rudara. Već u prvom dijelu igrači Zorana Peruška stvorili su velik broj prilika i pošteno se ispromašivali. Mataja prvo nije zabio na dodavanje Cvijetića u 14 minuti, zatim je isti igrač u 39. minuti pogodio vratnicu, a tri minute kasnije priliku je propustio Funčić. Gosti su nabolju priliku imali u 15. minuti preko Načinovića. tek u drugom dijelu Rovinjci su se razmahali i na kraju zasluženo nadigrali stare znance iz Labina.