Ponedjeljak, 21 Prosinac 2015 21:53

Šibenik - OK Rovinj 3:0

Napisao

Za samo sat vremena je derbi začelja pripao odbojkašima Šibenika koji su nakon neočekivane pobjede u Gorici, sada lakše od očekivanog nadigrali i rovinjski “odbojkaški vrtić”. Od samog početka krenuli su domaćini agresivno i poveli 8:2 i 16:10 koristeći to što su Rovinjci loše odigrali na prijemu i u bloku, pa su za 18 minuta igre Šibenčani dobili prvi set. Istim ritmom pod vodstvom kapetana Križanovića nastavlja Šibenik i u drugom setu u okojem su poveli 8:4.

Igrači trenera Paola Markulina išli su iz greške u grešku i dozvolili Šibenčanima da se razmašu. Konačno su proigrali sredinom seta i stigli na dva poena zaostatka (17:15), ali su potom domaćini vrlo brzo poveli s 2:0. Najbolje su Rovinjski odigrali u trećem setu. U završnicu se ušlo s 21:19 vodstvom Šibenika, pa iako su Čičković, Vincek, Hrelja i Ilić napravili sve ne bi li iznenadili domaćina, do toga ipak nije došlo i Šibenčani su slavili u tri seta. Nakon ovog poraza situacija se u donjem dijelu ljestvice dodatno zakomplicirala, pa Rovinjcima predstoji grčevita borba za ostanak.

ODBOJKA: PRVA A LIGA (M)
Šibenik - Rovinj 3:0 ŠIBENIK - Šibenik - Rovinj 3:0 (25:16, 25:19, 25:21).
Dvorana SD Baldekin. Gledatelja: 100. Suci: Toni Ivković (Split), Marija Jakovac (Kaštel Stari). ŠIBENIK: Grubišić, Mišura, Dell’ Orco, Colić, Čogelja, Bačić, Vrcić, Zeljković, Križanović, Končić. ROVINJ: Ličina, Preden, Sponza, V. Poropat, Ilić, Vincek, Trani, Hrelja, Mostahinić, Čičković.
Rezultati 10. kola: Mladost - Sisak 3:0, Mursa - Gorica 0:3, Šibenik - Rovinj 3:0. Mladost 10 8 2 27:9 25
Mladost MK 9 8 1 25:8 22
Centrometal 9 7 2 21:8 21
Sisak 10 6 4 22:18 18
Gorica 10 2 8 14:24 9
Rovinj 10 3 7 10:24 8
Mursa 10 3 7 13:25 7
Šibenik 10 2 8 9:25 7 Sljedeće kolo: Šibenik - Mladost, Rovinj - Mursa, Gorica - Mladost MK, Centrometal - Sisak (22. prosinca, 20).